Neser trpaslíka

6. června 2018 v 17:07 | Malý wombatek |  Ze života trpaslíka Gagruka Měděného vousa
"Hej vy hovna potažený kůži!" zařval trpaslík přes uličku. Muži se s překvapením otočili k zpět tpaslíkovi, z něhož uviděli jen jeho rudý, krví potřísněný vous.

"Takhle mě rozparádit a pak v půlce odejít. Vaše ženy musej být pěkně nevyřáděný. Až to tu s vámi dohraju, možná se za nima stavím." Prohlásil měděnovousý a pomalu se dal do pohybu. Jeho krok byl opět pevný a pohyb prudké, ačkoli zcela nezapřel svá zranění. Dál pokračoval ve svých nadávkách a zrychloval svůj krok.

"To nevadí hoši, všechno se dá zlepšit. Zacvičte se třeba na ovcích, v tom tu prý máte bohatou zkušenost" řekl a své spílání doprovodil bečením.

Muži již byl zpět při smyslech a hněvivě vyšli trpaslíkovi vstříc. Obě strany se pustily v běh. Srážka byla neodvratná. Trpaslík se sehnul pod levým hákem rychlejšího z nich a plnou vahou, svého zavalitého těla, vrazil své rameno útočníkovi pod žebra. Lámané kosti zapraštěly do nočního ticha. Trpaslík ovšem nezastavoval.

Zastavila jej až dřevěná zeď, do které nešťastníka zarazil. Zvuk praskajícího dřeva a lámajících se kostí nebylo možné od sebe odlišit. Z útočníkových úst vytryskl proud krve, který trpaslíkovi zbrotil záda. Měděnovousý poodstoupil, aby se pokochal svým dílem, ale nebylo mu to dopřáno. Druhý útočník praštil trpaslíka ze zadu do hlavy. Otevřená rána se opět a intenzivněji ozvala. Trpaslíkův obličej se zkroutil bolestí. Do teď byl docela klidný, přišlo mu to jako docela dobrá zábava, ale teď se již opravdu rozčílil.

"Neser mě!" rozeřval se hněvivým hlasem při němž tuhla krev v žilách. Utočník vyděšeně ustoupil a upustil od své další rány, alespoň prozatím. Zíral do trpaslíkových očí, z nichž vztek přímo čišel. Rozhodl se udeřit. Rozpřáhl se a chystal se trpaslíka praštit ze strany do spánku. Ten však jeho ruku v půli úderu chytil a nohou mu kopnul do koulí. Útočníkovi se zatmělo před očima.

Trpaslík se pevně opřel oběma nohama o zem, a drže stále ruku rváčovu, mrštil s ním vší silou do uličky. Vrh byl tak mocný, že útočník letěl vzduchem dobrých deset metrů, než proletěl dřevěným sloupkem, který podpíral schodiště, vedoucí k trpaslíkovu pokoji, a tím svůj let zakončil.

"A kurva" došlo rázem trpaslíkovi, co udělal. Všechna opilost a únava byly náhle zpět. Svět se kolem trpaslíka začal rozpíjet do táhlých barevný šmouh, až se nakonec rozplynul do úplné černi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama